Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kroczewie

Kroczewo, ul. Warszawska 57

09-142 Załuski

Matematyka w terenie klasy I

Matematyka jest wszędzie, a edukacja połączona z ruchem to coś, czego dzieci potrzebują do prawidłowego rozwoju. W ramach innowacji pedagogicznej Klasa w Terenie, uczniowie klasy 1 opuścili szkolne ławki i wyszli na świeże powietrze doskonalić umiejętności matematyczne. Zadaniem pierwszaków było utrwalenie umiejętności posługiwania się linijką i odczytywanie długości poprzez zmierzenie kilku przedmiotów takich jak szyszki, patyczki, liście a następnie porównanie ich długości oraz ułożenie i wspólne rozwiązanie zadań z treścią dot. zaparkowanych przed szkołą aut, drzew rosnących w otoczeniu szkoły czy sprzętów na placu zabaw.
Lekcje poza szkolnymi ławkami są ciekawym urozmaiceniem i pozwalają zdobywać umiejętności w atrakcyjny dla uczniów sposób.